Remis z Nielbą

Napisał Administrator 03.10.2020

Podziałem punktów zakończyło się ligowe spotkanie naszej drużyny z Nielbą Wągrowiec. Nasz zespół zremisował z piątą drużyną rozgrywek 2:2.

W pierwszych minutach meczu inicjatywa należała do naszego zespołu, lecz mimo przewagi, naszym zawodnikom nie udało się stworzyć stuprocentowych okazji do strzelenia gola. Z rzutu wolnego minimalnie niecelnie uderzył Daniel Wojciechowski, ponadto swoich szans szukał Piotr Sulima.

W 28. minucie goście wyprowadzili szybką akcję, a w polu karnym faulowany był Mateusz Rozmarynowski. Jedenastkę na gola zamienił doświadczony Rafał Leśniewski. W końcówce tej części do zagranej z głębi pola piłki doszedł Jakub Kubiński, lecz napastnik gości przegrał pojedynek z Adrianem Hartlebem.

Od początku drugiej połowy nasza drużyna dążyła do zmiany niekorzystnego rezultatu. Już w pierwszej akcji nad poprzeczką bramki przyjezdnych strzelał Gabriel Szygenda.

Pod bramką gości często dochodziło do zagrożenia. W 56. minucie nasz zespół dopiął swego. Z głębi pola futbolówkę w pole karne wrzucił Fabian Walaszczyk, Daniel Chyła zgubił krycie obrońców i na raty pokonał Patryka Łagodzińskiego.

Nasz zespół nie zwalniał tempa. W 68. minucie z rzutu rożnego zagrał Bartosz Maciąg, a silnym strzałem drugą bramkę dla naszej drużyny zdobył Krystian Krauze.

Radość naszego zespołu z prowadzenia nie trwała jednak zbyt długo. W 72. minucie ładnym strzałem z dystansu piłkę do siatki posłał Adrian Marchel. W odpowiedzi z lewej strony boiska dośrodkował Bartosz Maciąg, a pozostawiony bez opieki Cezary Bać główkował nad poprzeczką.

W ostatnich minutach więcej z gry mieli goście, którzy kilkakrotnie zagrozili bramce naszej drużyny. Trzy razy efektownymi interwencjami popisał się Adrian Hartleb, a w jednej sytuacji nasz zespół od straty gola uratował słupek. Po drugiej stronie boiska bramkarza rywali strzałami zza pola karnego próbowali zaskoczyć Piotr Sulima i Daniel Chyła. Rezultat nie uległ już jednak zmianie.

Skład Gwardii: Hartleb - Walaszczyk (78. Mateusz Bachleda), Wojciechowski, Krauze, Maciąg, Szygenda (50. Szukiełowicz), Chyła, Silski (60. Hendryk), Bać, Ziemann (88. Chać), Sulima (82. Rybacki).