Remis z Wdą

Napisał Administrator 17.11.2018

W rozegranym w sobotę meczu 16. kolejki III ligi, nasza drużyna zremisowała na wyjeździe z Wdą Świecie 2:2.

Spotkanie od pierwszego gwizdka miało dość wyrównany przebieg. W 30. minucie gospodarze stworzyli sobie znakomitą okazję do strzelenia gola, jednak Maciej Dulewicz wygrał pojedynek z jednym z napastników Wdy. W odpowiedzi po indywidualnej akcji groźnie na bramkę miejscowych strzelał Aleksander Karbowiak, lecz zmierzającą pod poprzeczkę futbolówkę efektownie odbił Bartosz Piotrowski.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli gospodarzy. W polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Dawid Wietrzykowski, a mimo, że Maciej Dulewicz wyczuł intencje strzelca, "jedenastkę" na gola zamienił Karol Maliszewski. W 58. minucie nasz zespół doprowadził do remisu. Silnym strzałem bramkarza miejscowych pokonał Dominik Drzewiecki.

Kilka chwil później po szybkiej kontrze na bramkę Piotrowskiego groźnie strzelał Michał Szubert. W 76. minucie skrzydłowy naszej drużyny otrzymał znakomite podanie z głębi pola od Sebastiana Gintera i uderzeniem w kierunku dalszego słupka dał naszemu zespołowi prowadzenie.

Od tego momentu gospodarze ruszyli do odrabiania strat i pod bramką naszej drużyny często było bardzo niebezpiecznie. W 88. minucie wyrównującego gola zdobył Dawid Tomczak.

Skład Gwardii: Dulewicz - Maciąg, Wojciechowski, Silski (52. Czyżewski), Dondera, Karbowiak (83. Bułka), Bednarski, Przyborowski (60. Piotrowski), Ginter, Szubert, Drzewiecki.