Remis z Zefirem

Napisał Administrator 21.06.2022

Z pewnością nie tak miał wyglądać niedzielny mecz naszej drużyny z Zefirem Wyszewo. Oba zespoły strzeliły po dwa gole i spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Po dziesięciu minutach gry głową w kierunku bramki gości strzelał Jakub Kucab, jednak próba młodego napastnika naszego zespołu była zbyt lekka, by zaskoczyć Marka Kapałę. W odpowiedzi z rzutu wolnego nad poprzeczką uderzył Sylwester Błaszczyk.

Nasza drużyna objęła prowadzenie w 40. minucie meczu. Wówczas Mateusz Myśliński uruchomił po prawej stronie boiska Mateusza Bachledę, który wpadł w pole karne i mocnym strzałem posłał futbolówkę do siatki. Jeszcze przed przerwą swoich okazji szukali jeszcze Wiktor Sawicki i Marcin Dubielewicz.

Druga połowa rozpoczęła się od strzału Jakuba Kucaba, po którym piłka odbiła się od słupka. Chwilę później zbyt lekko strzelał Jakub Żelewski.

W 55. minucie znakomitą indywidualną akcją zakończoną golem popisał się Jakub Kucab i nasz zespół prowadził dwoma trafieniami.

Zefir nie rezygnował jednak z walki o korzystny rezultat, a ostrzeżeniem dla naszej drużyny był efektowny strzał „nożycami” Tomasza Kamińskiego, po którym futbolówka o centymetry minęła bramkę naszego zespołu. W 64. minucie ten sam zawodnik znakomicie uderzył z rzutu wolnego, a piłka wylądowała w samym okienku bramki naszej drużyny. Groźnie było również po akcji Seweryna Fijołka.

W kolejnych minutach nasz zespół posyłał w pole karne rywali wiele piłek, jednak brakowało mocnego strzału w kierunku bramki, bądź na przedpolu dominował Marek Kapała.

W 84. minucie ambitna gra przyniosła gościom powodzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Kamiński, najpierw w poprzeczkę główkował Karol Gładysz, ale skutecznie dobijał Giga Gobozashvili.

Skład Gwardii: Hencel – Bachleda, Wojciechowski, Wróblewski, Maciąg, Kozioł (64. Walaszczyk), Chyła, Myśliński (90. Pawlak), Dubielewicz (46. Żelewski), Kucab (70. Stankiewicz), Sawicki.