Rezerwy rozpoczęły sezon

Napisał Administrator 10.09.2023

W niedzielę nowy sezon rozpoczęła występująca w klasie B - Gwardia II Koszalin. Nasz zespół rezerw podejmował na swoim boisku Grot Gorawino.

W obecnym sezonie po wielu latach przerwy na ligowych boiskach ponownie możemy oglądać zespół rezerw naszego klubu. Nasza drużyna występuje w klasie B (grupa 5). Ubiegłotygodniowy mecz z Syreną-Grot Rymań na prośbę rywali został przełożony na inny termin, wobec czego pierwszy po wielu latach ligowy mecz Gwardii II przypadł na niedzielne spotkanie z Grotem Gorawino.

W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje okazje do strzelenia gola. W naszej drużynie bliski zdobycia bramki był m.in. Daniel Wojciechowski, po którego strzale głową piłka odbiła się od słupka. Po drugiej stronie boiska goście zagrażali bramce naszej drużyny po szybkich kontrach, jednak między słupkami znakomicie interweniował Adrian Hartleb, a w jednej z sytuacji futbolówka minimalnie minęła słupek bramki naszego zespołu.

W 41. minucie nasz zespół objął prowadzenie. Mocnym strzałem piłkę do siatki skierował Mikołaj Klacza. Dwie minuty później ten sam zawodnik po podaniu Damiana Tymińskiego ponownie dobrze odnalazł się w polu karnym rywali i po raz drugi silnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców.

Nasza drużyna kontynuowała skuteczną grę z końcówki pierwszej połowy również po zmianie stron. W 47. minucie po dośrodkowaniu Artura Simonchuka, głową piłkę do siatki skierował Bartłomiej Mural. Dwie minuty później ten sam zawodnik ponownie trafił do siatki, wykorzystując podanie Krystiana Murala i nasz zespół prowadził 4:0.

W kolejnych minutach, mimo kilku szans do strzelenia gola, rezultat spotkania już się nie zmienił.

Gwardia II Koszalin - Grot Gorawino 4:0 (2:0)

Bramki: Klacza 2 (41., 43.), B.Mural 2 (47., 49.)

Skład Gwardii II: Adrian Hartleb - Krystian Woźniak (57. Jakub Socha), Daniel Wojciechowski, Jakub Karpiński, Mikołaj Klacza (77. Mariusz Krajczyński), Damian Tymiński (46. Artur Simonchuk), Michał Piławski, Krystian Mural (83. Mateusz Duda), Mateusz Kober, Bartłomiej Mural (50. Kuba Kneblewski), Valerii Herezhun (25. Mateusz Melkowski).

Ostatnie aktualności

Ostatnie aktualności