Rozgrywki w Lidze Makroregionalnej zakończone

Napisał Administrator 21.05.2020

Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zakończeniu rywalizacji w Centralnych Ligach Juniorów. Rozgrywki zostały zakończone również w Lidze Makroregionalnej.

- W przypadku CLJ U-18, jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek w sezonie 2019/2020 przyjęta została kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 17. kolejki, tj. po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Dodatkowo, w związku z rozegraniem tylko jednej kolejki rozgrywek Ligi Makroregionalnej U-19 i brakiem możliwości rozegrania pozostałych meczów, żaden z uczestników tych rozgrywek w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 nie uzyska awansu do CLJ U-18 w następnym sezonie. Rozgrywki CLJ U-18 w sezonie 2020/2021 zostaną rozegrane w tym samym składzie - czytamy w komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Przypomnijmy, w rundzie jesiennej juniorzy starsi naszego klubu po zajęciu drugiego miejsca w zmaganiach Wojewódzkiej Ligi Juniorów, wywalczyli awans do rozgrywek Ligi Makroregionalnej, rozgrywanej w rundzie wiosennej z udziałem po dwóch najlepszych drużyn z województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego.

Niestety, z powodu epidemii koronawirusa w zmaganiach Ligi Makroregionalnej udało się rozegrać tylko jedną serię meczów. Tuż przed zawieszeniem rozgrywek nasz zespół rozegrał także jedno spotkanie awansem z drugiej kolejki.

Jesienią juniorów starszych naszego klubu czeka ponowna rywalizacja w rozgrywkach wojewódzkich.