Trener Tadeusz Żakieta o rundzie jesiennej

Napisał Administrator 10.12.2018

W ubiegłym tygodniu szkoleniowiec naszego zespołu Tadeusz Żakieta był gościem w programie "Liga Max", w którym podsumowano rundę jesienną w wykonaniu obu koszalińskich drużyn.

- Z przebiegu całej rundy nie jesteśmy zadowoleni. Zdawaliśmy sobie sprawę, że ten sezon będzie dla nas bardzo trudny, natomiast wydaje mi się, że zespół grał poniżej oczekiwań, moich, kibiców i zarządu, tych punktów powinno być znacznie więcej. Mało było meczów w tej rundzie, w których bylibyśmy zadowoleni z gry zespołu - mówił opiekun naszej drużyny.

- W mikrocyklach treningowych pracowaliśmy przede wszystkim nad organizacją gry, na fazach przejścia z obrony do ataku i z ataku do obrony, w tym względzie miałem wiele zastrzeżeń do zespołu - kontynuował.

- Może za bardzo krytykuję siebie i po części zespół, ale mam też prośbę do kibiców, by byli cierpliwi i dali nam czas, a jestem przekonany i nawet pewny, że ten zespół odpali i będzie grał. Potrzebujemy tylko trochę czasu. Mamy przed sobą zimowy okres przygotowawczy i wierzę w to, że te dwa miesiące wykorzystamy maksymalnie i na wiosnę zobaczymy po części inną Gwardię - mówił szkoleniowiec naszego zespołu.

- Wiosną będziemy bazowali na zawodnikach, których mamy. Wzmocnienia będą minimalne. Na pewno większy akcent postawimy na włączenie do drużyny chłopaków z zespołu juniorów - zakończył Tadeusz Żakieta.

Cały odcinek programu można obejrzeć poniżej