W marcu powrót do gry o ligowe punkty

Napisał Administrator 20.12.2020

Za nami jesienna część trzecioligowych rozgrywek. Zespoły wrócą do walki o ligowe punkty na początku marca.

W tym sezonie kształt trzecioligowych rozgrywek jest zupełnie inny niż w poprzednich latach. Z powodu pandemii koronawirusa, poprzedni sezon został przedwcześnie zakończony, z wyłonieniem awansów, bez spadków. W tym sezonie w zmaganiach w grupie drugiej biorą udział aż dwadzieścia dwa zespoły.

Wobec sporej liczby drużyn rozgrywki zostały podzielone na dwa etapy. Po pierwszej części sezonu, w której rozegranych zostanie dwadzieścia jeden kolejek, drużyny zostaną podzielone na górną ósemkę, która systemem mecz i rewanż będzie walczyć o awans do drugiej ligi, z kolei pozostałe zespoły będą walczyć o uniknięcie degradacji (jeden mecz, bez rewanżu).

Za nami jesienne zmagania, podczas których rozegranych zostało siedemnaście kolejek. Pozostałe cztery serie gier z pierwszej części sezonu odbędą się w marcu.

6 marca nasi piłkarze zmierzą się na swoim boisku z Mieszkiem Gniezno. Tydzień później czeka nas wyjazd do Jarocina. 20 marca podejmiemy Elanę Toruń, a na zakończenie tej części rozgrywek zagramy na wyjeździe z Górnikiem Konin.

Po rozegraniu dwudziestu jeden kolejek zespoły zostaną podzielone na wyżej wspomniane dwie grupy.

Zanim nasza drużyna wznowi rywalizację o ligowe punkty, 20 lutego w meczu Pucharu Polski ZZPN zmierzymy się z Wiekowianką Wiekowo.