W sobotę z Nielbą

Napisał Administrator 09.08.2019

W sobotę piłkarze naszej drużyny rozegrają pierwszy mecz na swoim boisku w sezonie 2019/20. Podejmiemy Nielbę Wągrowiec.

Zespół z Wągrowca to tegoroczny beniaminek trzecioligowych rozgrywek. Nielba zwyciężyła w zmaganiach wielkopolskiej czwartej ligi w sezonie 2018/19, zdobywając 89 punktów w 38 rozegranych meczach. Na ten dorobek złożyło się dwadzieścia osiem zwycięstw oraz po pięć remisów i porażek. Drużyna z Wągrowca o sześć punktów wyprzedziła drugiego w tabeli Lubuszanina Trzcianka.

Latem doszło w Nielbie do kilku zmian w składzie. Do Mieszka Gniezno wrócili Tomasz Bzdęga oraz Michał Steinke, a do Wełny Skoki trafił Nikos Kucostatis.

Nowe twarze w zespole z województwa wielkopolskiego to ograni na poziomie trzeciej ligi Adam Gajda z Polonii Środa Wielkopolska oraz Krzysztof Wolkiewicz z Mieszka Gniezno. Ponadto do Nielby wrócił występujący ostatnio w MKS-ie Kluczbork - Paweł Krauz. Nowym graczem jest również Przemysław Lisiecki, obrońca wypożyczony z Lechii Gdańsk.

W pierwszej kolejce zespół z Wągrowca uległ na swoim boisku KP Starogard Gdański 2:3. Obie bramki dla Nielby strzelił doświadczony Rafał Leśniewski.

Początek meczu w sobotę o godzinie 18.00 na stadionie przy ulicy Fałata 34. Zapraszamy!