Wspaniała przygoda

Napisał Administrator 19.11.2023

W piątek w Warszawie odbył się Finał Ogólnopolski I edycji Turnieju Gry 1x1. Wśród 64 najlepszych dryblerek i dryblerów z rocznika 2012 i 2013 znalazł się zawodnik naszej Akademii - Mikołaj Zakonek!

Ogólnopolski Finał Turnieju Gry 1x1 poprzedziły 3-stopniowe zmagania - klubowe, regionalne oraz wojewódzkie, w których wzięło udział ponad 30 tysięcy młodych zawodników.

Wśród zawodników urodzonych w 2012 roku, w Finale Ogólnopolskim Turnieju Gry 1x1 wystąpił zawodnik naszej Akademii - Mikołaj Zakonek. We wrześniowym finale wojewódzkim Mikołaj zajął w swojej kategorii wiekowej drugie miejsce, jednak Tymoteusza Woźniaka z AP Pogoń Szczecin z udziału w finale ogólnopolskim wykluczyła kontuzja.

Za Mikołajem niesamowite doświadczenie i możliwość rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z całego kraju. Zmaganiom młodych zawodników przyglądały się znane postaci krajowej piłki.

- Niesamowita impreza. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tak dużych zawodach. Dla Mikołaja była to wspaniała przygoda - powiedział trener Radosław Dębicki.

Po rozgrywkach finałowych zawodnicy oraz ich trenerzy zasiedli na trybunach PGE Narodowego i wspierali reprezentację Polski w meczu z Czechami.

Brawo Mikołaj!