Wygrana na początek ligowej wiosny

Napisał Administrator 05.03.2023

Na inaugurację wiosennych rozgrywek w Kipsta 4 Lidze ZZPN, nasz zespół ograł na swoim boisku Rasela Dygowo 3:1 (1:1).

Już w 13. minucie po akcji Rafała Maćkowskiego, z bliskiej odległości piłkę do siatki posłał Cezary Zalewski. Ponadto groźnie było również po strzałach Michała Masłowskiego i Dawida Cempy.

W 29. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Po dalekim wybiciu futbolówki przez bramkarza Rasela - Dawida Szymańskiego, dopadł do niej Piotr Czapka i fantastycznym strzałem z powietrza umieścił ją w bramce. W końcówce tej części swojej szansy szukał Cezary Zalewski, jednak po podaniu Gabriela Szygendy, napastnik naszej drużyny uderzył w boczną siatkę.

Po zmianie stron nasz zespół szukał swoich szans do strzelenia drugiego gola. Po zagraniu Piotra Pierzchały mogliśmy być świadkami niecodziennego gola, jednak w ostatniej chwili instynktownie interweniował Dawid Szymański. Swoją szansę miał również Damian Mosiejko.

Po drugiej stronie boiska tuż przed Dominikiem Pasterczykiem znalazł się Łukasz Wiśniewski, lecz w tej sytuacji górą był bramkarz naszej drużyny.

W 54. minucie Dominik Chromiński uruchomił na lewym skrzydle Patryka Smykowskiego, który dynamicznie wbiegł w pole karne i mocnym strzałem ponownie wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Osiem minut później dośrodkowanie Jakuba Karpińskiego, uderzeniem głową na gola zamienił Piotr Pierzchała.

Skład Gwardii: Pasterczyk - Walaszczyk (89. Dublinowski), Pierzchała, Mosiejko, Karpiński, Szygenda (46. Chromiński), Tapia, Masłowski (76. Gawron), Maćkowski (46. Smykowski), Zalewski (76. Piotrowski), Cempa.