Wygrana rocznika 2007 w Iras Cup 2018

Napisał Administrator 05.06.2018

Znakomity występ zanotowali podczas Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Iras Cup 2018 w Czaplinku młodzi gracze naszego klubu z rocznika 2007. Podopieczni Łukasza Drożdżala nie tylko zwyciężyli w turnieju, ale i przywieźli do Koszalina niemal wszystkie najważniejsze wyróżnienia.

W zmaganiach wzięło udział jedenaście zespołów, w tym dwie drużyny naszego klubu. W pierwszej fazie zespoły uczestniczące w imprezie rywalizowały w dwóch grupach, następnie toczyła się walka w ćwierćfinałach.

Tu Gwardia I ograła Spartę Gryfice 5:0, a Gwardia II uległa niemieckiemu FSV Altentreptow 2:5.

Gwardii II pozostała walka o miejsca 5-8, gdzie nasz zespół uległ najpierw po rzutach karnych Arkonii Szczecin, a w meczu o 7. lokatę nasza drużyna, także po rzutach karnych, uległa AP Chlebnia.

Gwardia I pokonała w półfinale swoich rówieśników z Irasa I Czaplinek 5:0, a w finale po dramatycznym meczu i konkursie rzutów karnych, nasz zespół wygrał z Falubazem Zielona Góra. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1, z kolei w rzutach karnych zwyciężyli młodzi gracze naszego klubu 2:0.

Warto dodać, że do Koszalina pojechały również niemal wszystkie najważniejsze wyróżnienia. Najlepszym strzelcem oraz zawodnikiem zmagań został Paweł Szczur, najlepszym bramkarzem – Kacper Socha, najładniejszą bramkę zdobył Marcel Cieśliński, a najlepszymi kibicami zostali najbliżsi naszych młodych zawodników!

fot. organizator