Wygrana w Połczynie-Zdroju

Napisał Administrator 16.10.2021

Piłkarze naszego zespołu sięgnęli po kolejny ważny komplet punktów. W sobotę nasza drużyna ograła na wyjeździe Pogoń Połczyn-Zdrój 6:1 (1:0).

Z różnych względów nasz zespół przystąpił do tego meczu w wąskim, zaledwie 12-osobowym składzie. Już w ósmej minucie po dośrodkowaniu Miłosza Kozioła, pewnym strzałem głową rezultat spotkania otworzył Cezary Zalewski. Po kilku chwilach groźnie na bramkę gospodarzy strzelał Wiktor Sawicki, a między słupkami znakomicie interweniował Wojciech Ostrowski. Pogoń odpowiedziała uderzeniem Sławomira Woszczyńskiego, po którym efektowną interwencją popisał się Adrian Hartleb.

Kolejne bramki w tym spotkaniu padły po zmianie stron. Już kilka chwil po wznowieniu gry przed szansą stanął niezwykle aktywny Mateusz Bachleda, lecz po interwencji bramkarza miejscowych, piłka odbiła się od słupka. Uderzał jeszcze Mateusz Lisiak, jednak gospodarze zdołali zażegnać niebezpieczeństwo pod własną bramką.

W 54. minucie po szybkiej akcji Mateusz Bachleda wyłożył futbolówkę Cezaremu Zalewskiego, który po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Osiem minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniela Wojciechowskiego, w polu karnym Pogoni doszło do sporego zamieszania. Po podaniu Mateusza Bachledy piłka odbiła się od obrońcy gospodarzy i spadła wprost pod nogi Wiktora Sawickiego, który silnym strzałem posłał ją do siatki.

W 64. minucie nasz zespół zdobył czwartą bramkę. Dynamiczną akcję przeprowadził Cezary Zalewski, a futbolówkę w siatce umieścił Mateusz Bachleda, dla którego było to debiutanckie trafienie w ligowym meczu pierwszej drużyny naszego klubu.

W 68. minucie gola dla gospodarzy strzelił Maksymilian Darosz. Dziesięć minut później, po kolejnej w tym meczu asyście Mateusza Bachledy, swoją debiutancką bramkę w zespole seniorskim naszego klubu strzelił Kacper Pawlak.

W doliczonym czasie rezultat spotkania efektownym strzałem z dalszej odległości ustalił Wiktor Sawicki.

Skład Gwardii: Hartleb – Wojciechowski, Czyżewski, Maciąg, Bachleda, Kozioł, Pawlak, Wróblewski, Lisiak (70. Dubielewicz), Zalewski, Sawicki.