Wygrana z Gavią

Napisał Administrator 13.05.2023

W meczu 28. kolejki rozgrywek Kipsta 4 Ligi ZZPN, nasz zespół ograł na swoim boisku Gavię Choszczno 4:0 (3:0).

W 12. minucie groźnie z okolic linii pola karnego uderzył Damian Mosiejko, jednak między słupkami udanie interweniował Michał Ratuszny. Na bramkę gości strzelali również Sebastian Milanowski oraz Gabriel Szygenda. W 21. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Karpiński, a mocnym strzałem rezultat spotkania otworzył Damian Mosiejko.

W 29. minucie ten sam zawodnik wypracował sobie pozycję po dalekim podaniu Daniela Wojciechowskiego i strzałem w kierunku dalszego słupka ponownie trafił do siatki. Pięć minut później z prawej strony boiska dośrodkował Jorge Tapia, a z bliskiej odległości po raz kolejny futbolówkę w siatce umieścił Damian Mosiejko, kompletując tym samym w ciągu trzynastu minut klasycznego hat-tricka!

Druga połowa rozpoczęła się od dogodnej sytuacji Sebastiana Milanowskiego, jednak znakomicie interweniował Ratuszny. W 63. minucie ambitnie grający młody zespół z Choszczna stanął przed szansą do strzelenia gola. Paweł Kulesa uderzył obok słupka.

W kolejnych minutach swoją szansę miał Gabriel Szygenda, lecz piłka minęła bramkę. Okazję na gola miał również Dawid Cempa, jednak ponownie udanie interweniował Michał Ratuszny. W 85. minucie nasz zespół przeprowadził szybką akcję, po której Gabriel Szygenda wyłożył futbolówkę Rafałowi Maćkowskiemu, a ten pewnym strzałem ustalił rezultat spotkania.

Skład Gwardii: Kaźmierczak - Tapia, Wojciechowski (57. Dublinowski), Piotrowski, Karpiński, Masłowski (46. Gawron), Mosiejko, Milanowski (60. Ryczowski), Szygenda, Smykowski (60. Maćkowski), Cempa (72. Burski)