Wygrana z Jeziorakiem

Napisał Administrator 23.10.2021

Piłkarze naszego zespołu sięgnęli po kolejny ważny komplet punktów. Nasza drużyna ograła na swoim boisku Jezioraka Szczecin 4:0.

Już w piątej minucie w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Cezary Zalewski, a jedenastkę na gola zamienił Daniel Chyła. W kolejnych minutach naszemu zespołowi nie udało się poważniej zagrozić bramce rywali. Tuż przed upływem trzydziestu minut gry, po strzale Wiktora Sawickiego bramkarz gości zdołał sparować futbolówkę, a ta po dobitce Daniela Wojciechowskiego odbiła się od poprzeczki.

W 30. minucie w pole karne dośrodkował Adrian Pytlewski, a tam dobrze odnalazł się Cezary Zalewski. Piłka po strzale głową napastnika naszej drużyny odbiła się od poprzeczki, a następnie tuż za linią bramkową i nasz zespół objął dwubramkowe prowadzenie.

Po kilkudziesięciu sekundach na bramkę przyjezdnych ponownie strzelał Wiktor Sawicki. Do odbitej przez bramkarza gości piłki dopadł Miłosz Kozioł, pewnie posyłając ją do siatki.

W 40. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniela Wojciechowskiego, niepewne zachowanie jednego z obrońców i bramkarza rywali wykorzystał Wiktor Sawicki, z bliskiej odległości wpisując się na listę strzelców.

Po zmianie stron na boisku zobaczyliśmy kilku zawodników z zespołu juniorów starszych. Tuż po przerwie na murawie pojawił się Jakub Żelewski (rocznik 2004), a w trakcie drugiej połowy szansę gry otrzymali również Jan Chojnacki (rocznik 2004), dla którego był to debiut w zespole seniorskim naszego klubu, a także Jakub Kucab (rocznik 2003), dla którego był to pierwszy występ w meczu o ligowe punkty (debiutował w drużynie seniorskiej w wiosennym meczu pucharowym z Wiekowianką Wiekowo).

W tej części naszemu zespołowi nie udało się podwyższyć prowadzenia, mimo strzeleckich okazji m.in. Wiktora Sawickiego, Mateusza Bachledy, Marcina Dubielewicza czy Jakuba Żelewskiego. Po drugiej stronie boiska goście również kilkakrotnie zagrozili bramce naszej drużyny, lecz rezultat nie uległ już zmianie.

Skład Gwardii: Hartleb – Wojciechowski, Czyżewski, Maciąg, Kozioł (80. Kucab), Pytlewski (65. Chojnacki), Chyła, Wróblewski (46. Żelewski), Bachleda, Zalewski (50. Dubielewicz), Sawicki.