Wygrana z Orłem

Napisał Administrator 24.09.2022

Piłkarze naszego zespołu odnieśli piąte zwycięstwo w tym sezonie. Nasza drużyna ograła na swoim boisku Orła Wałcz 4:0 (1:0).

Dla trenera Ireneusza Kościelniaka był to pierwszy mecz w roli szkoleniowca naszego zespołu przed koszalińską publicznością. Pojedynek ułożył się po myśli naszej drużyny. W 14. minucie tuż przed polem karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Gabriel Szygenda, a z rzutu wolnego precyzyjnie uderzył Jakub Karpiński i nasz zespół objął prowadzenie.

W 20. minucie w zamieszaniu przed bramką gości sprytnym strzałem głową piłkę do siatki próbował skierować Cezary Zalewski, jednak futbolówka o centymetry minęła słupek bramki Orła. Dziesięć minut później główkował Marcin Gawron, a między słupkami znakomicie interweniował Edwin Odolczyk. Tuż przed przerwą po przechwycie piłki w środku pola, nasza drużyna miała szansę wyprowadzić szybką akcję, jednak podanie Wiktora Sawickiego do Cezarego Zalewskiego było mocno niecelne.

Po zmianie stron w dalszym ciągu stroną przeważającą był nasz zespół. Goście skutecznie się bronili, szukając swoich szans do wyrównania po szybkich kontrach oraz stałych fragmentach gry. W 76. minucie ich nadzieje mocno ostudził Patryk Smykowski. "Smyku" otrzymał znakomite podanie od Gabriela Szygendy i mijając bramkarza, posłał futbolówkę do pustej bramki. Kilkadziesiąt sekund później było już 3:0. W pole karne dynamicznie wbiegł Maksymilian Boczek i pewnym strzałem wpisał się na listę strzelców.

Po chwili ponownie pokazał się Patryk Smykowski, jednak strzał zawodnika naszej drużyny odbił Edwin Odolczyk. W 82. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Gawron, a piłka spadła pod nogi ustawionego poza polem karnym Jakuba Karpińskiego, który kapitalnym strzałem dał naszej drużynie czwartego gola!

Jeszcze w ostatnich minutach swoje szanse do strzelenia gola mieli Gracjan Burski i Marcin Dubielewicz, jednak rezultat nie uległ już zmianie.

Warto dodać, że w naszym zespole zadebiutował argentyński obrońca Jorge Tapia.

Skład Gwardii: Hartleb - Walaszczyk, Wojciechowski, Chyła, Karpiński, Szygenda (84. Dubielewicz), Myśliński (70. Pawlak), Gawron (86. Wróblewski), Smykowski (84. Burski), Zalewski (70. Boczek), Sawicki (75. Tapia).