Wysoka wygrana w Sądowie

Napisał Administrator 10.09.2023

Piłkarze naszego zespołu sięgnęli po szóste zwycięstwo w szóstym ligowym meczu. Nasza drużyna ograła na wyjeździe Białych Sądów 7:0 (5:0).

Nasz zespół objął prowadzenie po kwadransie gry. Po prawej stronie boiska o piłkę powalczyli Michał Czarny oraz Robert Obst, trafiła ona pod nogi Sebastiana Milanowskiego, a następnie z bliskiej odległości w siatce umieścił ją Adrian Cybula. Cztery minuty później po podaniu Michała Masłowskiego, drugą bramkę dla naszej drużyny strzelił Gabriel Szygenda. W 21. minucie nasz zespół wyprowadził szybką akcję, a podanie Adriana Cybuli na gola zamienił Patryk Smykowski.

Tuż po tym trafieniu gospodarze odpowiedzieli groźnym strzałem z dystansu, jednak między słupkami udanie interweniował Oskar Kaźmierczak. W 32. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Michał Mikołajczyk, w polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Mateusz Piotrowski i strzałem głową wpisał się na listę strzelców.

Od 34. minuty nasz zespół zmuszony był do gry ze stratą jednego zawodnika. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Jorge Tapia. Mimo gry w osłabieniu, tuż przed przerwą nasza drużyna strzeliła kolejnego gola. Mocnym strzałem z dalszej odległości piłkę w siatce umieścił Michał Masłowski. Chwilę później swoją szansę miał Adrian Cybula, jednak udanie interweniował Dawid Skoczyk.

Po zmianie stron gospodarze szukali swoich okazji do zdobycia bramki, jednak duża ilość dośrodkowań nie przełożyła się na klarowne sytuacje do strzelenia gola. W 66. minucie nasz zespół podwyższył swoje prowadzenie. Adrian Cybula uruchomił po lewej stronie boiska rozpędzonego Sebastiana Milanowskiego, który wpadł w pole karne i silnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W 88. minucie po podaniu wracającego po kontuzji Marcina Gawrona, rezultat spotkania ustalił Rafał Maćkowski.

Biali Sądów - Gwardia Koszalin 0:7 (0:5)

Bramki: Cybula (15.), Szygenda (19.), Smykowski (21.), Piotrowski (32.), Masłowski (43.), Milanowski (66.), Maćkowski (88.)

Skład Gwardii: Kaźmierczak - Tapia, Czarny, Obst, Mikołajczyk, Piotrowski (82. Gawron), Masłowski (57. Mosiejko), Szygenda (72. Albiński), Smykowski (68. Mencnarowski), Milanowski (66. Maćkowski), Cybula (66. Zalewski).