Wysoka wygrana

Napisał Administrator 21.05.2023

Piłkarze naszego zespołu wysoko ograli na swoim boisku dobrze radzące sobie w rundzie wiosennej Wybrzeże Rewalskie Rewal aż 6:0 (4:0).

Już w dziesiątej minucie w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Sebastian Milanowski i arbiter wskazał na jedenasty metr. "Jedenastkę" na gola zamienił Damian Mosiejko. Już trzy minuty później nasz zespół podwyższył swoje prowadzenie. Po akcji Gabriela Szygendy, pewnym strzałem futbolówkę do siatki posłał Sebastian Milanowski.

W 22. minucie zza pola karnego strzelał były zawodnik naszego zespołu, występujący obecnie w Wybrzeżu Rewalskim - Wiktor Sawicki, jednak udanie interweniował Oskar Kaźmierczak. Warto dodać, że obok "Savioli", w drużynie gości zobaczyliśmy również Daniela Chyłę.

W 37. minucie przyjezdni wykonywali rzut wolny. Groźnie strzelał Paweł Krawiec. Po udanej interwencji Oskar Kaźmierczak błyskawicznie uruchomił Patryka Smykowskiego, który przerzucił piłkę na drugą stronę boiska do Gabriela Szygendy. "Szygi" ściął z futbolówką w kierunku pola karnego, gdzie znalazł Dawida Cempę, który zmylił obrońców i sprytnym strzałem podwyższył prowadzenie naszej drużyny.

W 40. minucie mieliśmy już 4:0. Nasz zespół wymienił kilka podań, po czym w pole karne dynamicznie wbiegł Sebastian Milanowski i po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

Druga połowa rozpoczęła się od strzału Wiktora Sawickiego, lecz po raz kolejny udanie interweniował Oskar Kaźmierczak. W kolejnych minutach nasza drużyna stwarzała sobie kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia. Najpierw głową strzelał Cezary Bać, a chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Gawrona, piłka odbiła się od poprzeczki.

W 70. minucie mocnym strzałem zza pola karnego piątą bramkę dla naszej drużyny zdobył Dominik Chromiński. Kolejne szanse mieli Gracjan Burski, Marcin Gawron oraz Michał Masłowski. W 83. minucie ostatni z wymienionych zagrał do Rafała Maćkowskiego, który wpadł w pole karne i precyzyjnym strzałem dał naszemu zespołowi szóstego gola. Jeszcze przed końcowym gwizdkiem swoją drugą w tym meczu bramkę mógł strzelić Dominik Chromiński, jednak zmierzającą do siatki piłkę wybił jeden z obrońców.

Skład Gwardii: Kaźmierczak - Karpiński, Bać, Piotrowski, Tapia, Smykowski (70. Dublinowski), Masłowski, Mosiejko (76. Burski), Milanowski (65. Chromiński), Szygenda (76. Maćkowski), Cempa (59. Gawron).