Wysokie zwycięstwo

Napisał Administrator 05.09.2021

Kolejne w tym sezonie ligowe zwycięstwo odnieśli gracze naszego zespołu. Nasza drużyna ograła na wyjeździe Błękitnych II Stargard 4:0.

Od pierwszego gwizdka nasz zespół narzucił na boisku swoje warunki gry i na efekty nie musieliśmy długo czekać. Już w ósmej minucie wybiegającego na czystą pozycję Wiktora Sawickiego nieprzepisowo powstrzymywał jeden z defensorów gospodarzy, za co ukarany został czerwoną kartką. Kilkanaście sekund później z rzutu wolnego znakomicie uderzył Mateusz Myśliński i nasz zespół objął prowadzenie.

W kolejnych minutach swoich okazji szukali Wiktor Sawicki i Marcin Dubielewicz, ponadto z dystansu nad bramką strzelał Daniel Chyła. W 25. minucie siły na boisku się wyrównały. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kacper Pawlak i obie drużyny kończyły spotkanie z brakiem jednego zawodnika.

W 39. minucie po raz kolejny znakomitym strzałem z dystansu popisał się Mateusz Myśliński i nasz zespół zszedł na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 54. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Miłosz Kozioł, a głową w kierunku bramki uderzył Daniel Chyła. Jeden z obrońców gospodarzy próbował jeszcze wybić futbolówkę z linii bramkowej, ale nie zdołał uchronić swojej drużyny od straty kolejnego gola.

Pięć minut później po podaniu Daniela Chyły tuż przed bramkarzem miejscowych znalazł się Wiktor Sawicki, pewnie umieszczając piłkę w siatce.

W kolejnych minutach nasz zespół skupił się na kontrolowaniu wydarzeń na boisku, stwarzając sobie również kolejne okazje do podwyższenia wyniku. Gospodarze szukali swoich szans do zmniejszenia rozmiarów porażki, lecz ich próby mijały światło bramki, bądź nie sprawiały większych problemów bramkarzowi naszego zespołu.

Skład Gwardii: Hencel – Wróblewski, Czyżewski, Pytlewski, Wojciechowski, Kozioł, Pawlak, Chyła, Myśliński (55. Lisiak), Dubielewicz (60. Zalewski), Sawicki.