Wysokie zwycięstwo

Napisał Administrator 25.09.2021

Piłkarze naszego zespołu sięgnęli po kolejne ligowe zwycięstwo. W meczu 9. kolejki Kipsta IV ligi ZZPN, nasza drużyna ograła Rasela Dygowo 7:1. Czterokrotnie na listę strzelców wpisał się Wiktor Sawicki.

Od pierwszego gwizdka nasz zespół szukał swoich okazji do otwarcia wyniku i na efekty nie było trzeba długo czekać. W 11. minucie Mateusz Myśliński znalazł po lewej stronie boiska Miłosza Kozioła, który precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a głową piłkę do siatki posłał Marcin Dubielewicz.

Pięć minut później nasza drużyna strzeliła drugą bramkę. Tym razem to Mateusz Bachleda posłał futbolówkę w pole karne, a głową na listę strzelców wpisał się Wiktor Sawicki.

Kolejne bramki w tym spotkaniu padły po zmianie stron. W 56. minucie po dośrodkowaniu Fabiana Walaszczyka, strzałem głową futbolówkę do siatki skierował Daniel Chyła. Pięć minut później goście wykonywali rzut rożny, a z bliskiej odległości gola dla Rasela zdobył Adam Bińczyk. Jest to pierwsza bramka stracona przez naszą drużynę w ligowych rozgrywkach.

Okres między 65 a 74 minutą był popisem napastnika naszego zespołu, Wiktora Sawickiego. „Saviola” skompletował w tym czasie hat-tricka, strzelając łącznie w tym spotkaniu cztery gole! Najpierw Wiktor posłał futbolówkę do siatki z bliskiej odległości, następnie był faulowany w „szesnastce” i sam skutecznie wykonał rzut karny, by po chwili zamienić na gola dośrodkowanie Daniela Wojciechowskiego.

Tuż przed końcem meczu rezultat ustalił Chuya Uwano.

Skład Gwardii: Hartleb – Wojciechowski, Czyżewski (68. Wróblewski), Pytlewski, Kozioł (58. Uwano), Chyła, Myśliński, Pawlak (73. Lisiak), Bachleda (53. Walaszczyk), Dubielewicz (66. Zalewski), Sawicki.