Zagrają z Evertonem i FC Köln

Napisał Administrator 15.05.2018

W pierwszych dniach czerwca młodzi wychowankowie naszego klubu z rocznika 2008 zagrają w bardzo silnie obsadzonym turnieju U10 PT Junior Cup w niemieckim Verl.

W dniach 2-3 czerwca w tym niemieckim miasteczku położonym w zachodniej części kraju odbędzie się jeden z największych turniejów piłkarskich dla dzieci w Europie. W tym wyjątkowym turnieju wystąpią m.in. młodzi wychowankowie naszego klubu z rocznika 2008.

Wśród kilkudziesięciu zespołów, które wezmą udział w imprezie są m.in. AC Milan, Manchester City, Bayern Monachium, FC Schalke 04, Borussia Dortmund, Benfica Lizbona, Hamburger SV, Deportivo La Coruna, Everton FC, Olympique Marsylia, Hellas Verona, RB Lipsk, FC Köln, Werder Brema, Lokomotiw Moskwa, Blackburn Rovers, FC Utrecht czy ubiegłoroczni zwycięzcy z Borussii Moenchengladbach.

W pierwszej fazie turnieju drużyny biorące udział w zmaganiach będą rywalizować w sześciozespołowych grupach. Już wiadomo, że na tym etapie rozgrywek młodzi wychowankowie naszego klubu zmierzą się m.in. ze swoimi rówieśnikami z angielskiego Evertonu oraz niemieckiego FC Köln!

Warto dodać, że dwa tygodnie później młodzi gracze naszego klubu będą rywalizować w Wiedniu w turnieju finałowym Champions Trophy Cup 2018 dla zawodników do lat 10.

Cieszy, że młodzi wychowankowie Gwardii mają okazję sprawdzać swoje umiejętności na tle nie tylko uznanych marek w naszym kraju, ale i w Europie.