Zainaugurowano kampanię Stadion dla Koszalina

Napisał Administrator 01.08.2022

W poniedziałek oficjalnie wystartowała kampania promująca ideę powstania w Koszalinie nowoczesnego stadionu piłkarskiego. Cele kampanii na wspólnej konferencji prasowej przedstawili prezes naszego klubu Jarosław Burzak oraz prezes Bałtyku Koszalin, Dariusz Płaczkiewicz.

- Stadion Gwardii został wybudowany w latach 70., dzisiaj mamy XXI wiek i chcielibyśmy, by Koszalin również miał stadion godny tych czasów i godny tego miasta – mówił prezes Jarosław Burzak.

 - Mamy w Koszalinie obiekty sportowe i rekreacyjne na wysokim poziomie, mamy obiekty kulturalne, pora również na obiekt piłkarski – kontynuował.

 - Mamy świadomość, że wiąże się to z dużymi wydatkami finansowymi i budowanie mechanizmu finansowania inwestycji nie będzie szybkim procesem. Od deklaracji do budowy stadionu mogą upłynąć lata, jednak jako środowisko piłkarskie chcemy wesprzeć te ideę. Chcemy pokazać, że zawodnicy, kibice, działacze i wszyscy związani z piłką nożną w Koszalinie, czekają na taki obiekt – mówił prezes naszego klubu Jarosław Burzak.

 - Oddolnie jako środowisko piłkarskie w Koszalinie chcemy tę ideę nagłośnić, wesprzeć i liczymy na wsparcie wszystkich mieszkańców miasta  - zakończył Jarosław Burzak.

 - Jako Bałtyk Koszalin popieramy ideę budowy stadionu miejskiego, który byłby dumą i wizytówką miasta – mówił z kolei prezes Bałtyku Koszalin, Dariusz Płaczkiewicz.

 - Jak widzimy ten obiekt jest naprawdę zabytkowy, wymaga wybudowania w tym miejscu nowego stadionu. Jako klub myślimy o rozwoju i chcemy w przyszłości rozgrywać mecze na stadionie nowoczesnym, gdzie wszyscy będziemy dumni, a kibice będą mieli godne warunki do oglądania meczów – podkreślał Dariusz Płaczkiewicz.

 - W tym miejscu również życzę Gwardii sukcesów. Ciężko pracować, ciężko odnosić sukcesy, gdy mamy obiekt w takim stanie, w jakim obecnie jest. Jako środowisko piłkarskie chcielibyśmy, by w mieście powstał stadion na miarę takiego miasta jak Koszalin – zakończył prezes Bałtyku, Dariusz Płaczkiewicz.

Uruchomiona została specjalna strona internetowa, na której znaleźć można nie tylko najważniejsze informacje o idei budowy w Koszalinie nowoczesnego stadionu piłkarskiego, ale również wesprzeć akcję poprzez wypełnienie petycji w sprawie budowy obiektu, do czego gorąco zachęcamy.

Odwiedź stronę Stadion dla Koszalina