Zakończenie ligowego roku

Napisał Administrator 24.11.2017

W niedzielę piłkarze naszego zespołu rozegrają ostatni w tym roku mecz o ligowe punkty. Podopieczni Tadeusza Żakiety podejmą ŁKS Łódź.

Niedzielny mecz będzie doskonałą okazją, by podziękować naszym zawodnikom za wszystkie chwile emocji, których dostarczyli Nam w mijającym powoli 2017 roku. Roku, w którym powróciliśmy na ligowy poziom centralny po ponad 23 latach przerwy. 

Nikogo z pewnością nie trzeba również przekonywać, że czeka Nas piłkarska gratka. Nie codziennie do naszego miasta przyjeżdża tak utytułowany rywal, a do takich z pełnym przekonaniem należy jedna z klubowych legend polskiego futbolu - ŁKS Łódź. 

Klub z miasta włókniarzy rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju ponad 65 sezonów, plasując się w tabeli wszech czasów tuż za Legią Warszawa, Wisłą Kraków, Ruchem Chorzów, Górnikiem Zabrze i Lechem Poznań. Do największych sukcesów Łódzkiego Klubu Sportowego należą dwukrotne zdobycie Mistrzostwa Polski (1958 i 1998) oraz sięgnięcie po krajowy puchar w 1957 roku.

Drużyna prowadzona przez Wojciecha Robaszka plasuje się obecnie na drugiej pozycji z dorobkiem 35 punktów. W osiemnastu rozegranych meczach łodzianie odnieśli dziewięć zwycięstw, ośmiokrotnie zremisowali oraz ponieśli jedną porażkę, przed własną widownią z Olimpią Elbląg.

Defensywa ŁKS należy do najlepszych w lidze. Wraz z GKS 1962 Jastrzębie, łodzianie stracili zaledwie jedenaście bramek. 

Najlepszym strzelcem Łódzkiego Klubu Sportowego jest autor siedmiu goli - Jewhen Radionow. Cztery trafienia zanotował Łukasz Zagdański, a trzy - Piotr Pyrdoł. Co ciekawe, tylko ci trzej gracze strzelili 14 z 20 zdobytych przez ŁKS bramek w tym sezonie.

W pierwszym meczu tych drużyn, które zostało rozegrane w obecności ponad 4,5 tysiąca widzów, minimalnie zwyciężyli podopieczni Wojciecha Robaszka. Jak będzie tym razem?

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13.00 na stadionie przy ulicy Fałata 34.

W sobotę prowadzona będzie przedsprzedaż biletów na ten mecz. Wejściówki będzie można nabyć w godzinach 11-13 w kasach stadionu przy wejściu od ulicy Fałata.

Cena biletu normalnego wynosi 12 złotych, ulgowego - 6 złotych.

Do nabycia biletu ulgowego uprawnieni są: emeryci i renciści powyżej 65 roku życia, kobiety, studenci po okazaniu legitymacji studenckiej oraz dzieci/uczniowie do 18 roku życia po okazaniu legitymacji szkolnej.

Dzieci do lat 7 oraz osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich wraz z opiekunem - wstęp bezpłatny.