Znakomite widowisko i zwycięstwo

Napisał Administrator 08.05.2022

Piłkarze naszego zespołu sięgnęli po kolejne ligowe zwycięstwo. Po znakomitym i emocjonującym widowisku, nasza drużyna ograła na wyjeździe MKP Szczecinek 4:3 (3:1).

Od pierwszego gwizdka kibice zgromadzeni na trybunach Stadionu Miejskiego w Szczecinku byli świadkami ciekawego widowiska. Żadna z drużyn nie zamierzała wyczekiwać na błąd rywala, a akcje błyskawicznie przenosiły się spod jednej bramki pod drugą.

Już w pierwszych minutach z prawej strony groźnie dośrodkował Mateusz Bachleda, a jeden z defensorów gospodarzy o mały włos nie posłał futbolówki do własnej siatki. Po chwili przed szansą stanął Wiktor Sawicki, jednak napastnik naszej drużyny przegrał pojedynek z golkiperem miejscowych. W odpowiedzi kilka okazji do strzelenia bramki stworzyli sobie gospodarze, a szczególnie aktywny był Daniel Szymański, po którego strzałach piłka mijała światło bramki, bądź udanie interweniował Adrian Hartleb.

W 17. minucie Mateusz Myśliński prostopadłym podaniem uruchomił Wiktora Sawickiego. Napastnik naszego zespołu wyłożył futbolówkę Mateuszowi Bachledzie, któremu nie pozostało nic innego jak skierowanie jej do pustej bramki. Siedem minut później przewaga naszej drużyny wzrosła do dwóch trafień. Z rzutu wolnego mocno uderzył Miłosz Kozioł, bramkarz gospodarzy odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Mateusz Wróblewski i było 2:0.

W 28. minucie w polu karnym naszej drużyny dobrze odnalazł się Szymański, z bliskiej odległości wpisując się na listę strzelców. Po trzech minutach nasz zespół ponownie prowadził różnicą dwóch trafień. Po zagraniu Mateusza Bachledy, z kilku metrów piłkę do siatki posłał Wiktor Sawicki. Gospodarze nie zamierzali składać broni i już po kilkudziesięciu sekundach minimalnie obok słupka strzelał Jakub Okuszko.

Druga połowa rozpoczęła się od kilku akcji naszej drużyny, po których swoje okazje mieli Daniel Chyła, Wiktor Sawicki i Marcin Dubielewicz. W 61. minucie błąd w ustawieniu naszych zawodników wykorzystał Adam Jabłoński i miejscowi podkręcili tempo. Trzy minuty później po strzale z rzutu wolnego Jabłońskiego znakomicie interweniował Adrian Hartleb, jednak w powstałym zamieszaniu z bliskiej odległości do remisu doprowadził Okuszko.

W odpowiedzi groźnie z rzutu wolnego strzelał Mateusz Myśliński, a kilka chwil później w znakomitej sytuacji piłki do siatki nie zdołał skierować Wiktor Sawicki. Po drugiej stronie boiska znowu niebezpiecznie było po akcji Jabłońskiego, jednak futbolówka o centymetry minęła słupek bramki naszej drużyny.

W 89. minucie po mocnym wrzuceniu piłki z autu, jeden z graczy gospodarzy dotknął ją ręką i arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Mateusz Myśliński!

Skład Gwardii: Hartleb - Wojciechowski, Wróblewski (73. Pawlak), Pytlewski, Walaszczyk, Chyła, Myśliński, Kozioł (60. Boczek), Bachleda (90. Żelewski), Dubielewicz (63. Ryczowski), Sawicki.