Zwycięstwo nad MKS

Napisał Administrator 09.05.2018

Po siedmiu meczach bez zwycięstwa, nasz zespół sięgnął wreszcie po długo oczekiwany komplet punktów. Podopieczni Tadeusza Żakiety ograli na swoim boisku MKS Kluczbork 4:3.

Jako pierwsi bardzo groźną okazję do strzelenia gola stworzyli sobie goście, jednak mocne uderzenie Konrada Zaradnego w znakomitym stylu wybronił Adrian Hartleb. W odpowiedzi groźnie na bramkę przyjezdnych strzelali Adrian Kwiatkowski i Robert Ziętarski.

W 21. minucie "Ziętar" wykorzystał podanie Adama Setli i strzałem tuż przy słupku dał naszej drużynie prowadzenie. Radość naszego zespołu nie trwała jednak długo. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głową piłkę do siatki posłał Bartosz Brodziński.

Pojedynek nabrał rumieńców, jednak w tej odsłonie to nasz zespół był bardzo skuteczny. Najpierw bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego gola dla naszej drużyny zdobył Adam Setla, a po chwili szybką, indywidualną akcję celnym strzałem wykończył Adrian Kwiatkowski. W 28. minucie było już 4:1. Robert Ziętarski wykorzystał niezdecydowanie obrońców i precyzyjnym strzałem zapisał na swoim koncie drugie trafienie w tym meczu. Jeszcze przed przerwą groźnie strzelał również Przemysław Brzeziański, lecz między słupkami futbolówkę nogami odbił Kacper Majchrowski.

W drugiej połowie goście postawili wszystko na jedną kartę. Podopieczni Jana Furlepy ruszyli do odrabiania strat, narażając się jednocześnie na szybkie kontry w wykonaniu naszych zawodników. W tych brakowało jednak dokładności ostatniego podania oraz skuteczności w wykańczaniu akcji.

W 64. minucie po zagraniu piłki ręką we własnym polu karnym arbiter podyktował "jedenastkę", a drugą bramkę dla przyjezdnych strzelił Sebastian Deja. Dwie minuty później nasz zespół nie ustrzegł się kolejnego błędu, po którym z bliskiej odległości do siatki trafił Hubert Antkowiak.

Koszalińskich kibiców czekały emocjonujące ostatnie minuty. Te wzrosły jeszcze bardziej, gdy w 69. minucie rzutu karnego nie zdołał wykorzystać Przemysław Brzeziański. W końcówce po szybkiej kontrze w doskonałej sytuacji pomylił się Aleksander Karbowiak.

Gwardia Koszalin - MKS Kluczbork 4:3 (4:1)

Skład Gwardii: Hartleb - Bachleda (74. Dondera), Wojciechowski, Baranowski, Maciąg (74. Majtyka), Kwiatkowski (70. Karbowiak), Shinmura, Przyborowski, Ziętarski, Setla, Brzeziański.