Zwycięstwo w Wejherowie!

Napisał Administrator 13.09.2020

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze naszego zespołu.

Nasza drużyna zmierzyła się w Wejherowie ze spadkowiczem z drugiej ligi, miejscowym Gryfem. Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando naszego zespołu. Dogodną okazję do strzelenia gola miał Krystian Krauze, lecz po uderzeniu głową gracza naszego zespołu z trudem interweniował Wiesław Ferra.

W drugiej połowie gra nieco się wyrównała. W 70. minucie przed doskonałą szansą do zdobycia bramki stanęli gospodarze, jednak znakomitą interwencją popisał się Adrian Hartleb. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska bliski strzelenia gola był Dawid Rybacki. Miejscowych od straty bramki uratował słupek.

W 79. minucie Aleks Silski odebrał futbolówkę defensorowi Gryfa, a nadbiegający Adam Gross mocnym strzałem nie dał bramkarzowi gospodarzy żadnych szans na udaną interwencję. Mocno bita piłka wylądowała w siatce bramki strzeżonej przez Wiesława Ferrę!

W końcówce spotkania gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz nie zdołali stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką naszej drużyny.

Skład Gwardii: Hartleb - Mateusz Bachleda, Wojciechowski, Czyżewski, Maciąg, Szygenda (78. Walaszczyk), Chyła, Piotrowski (3. Bać, 90. Pawlak), Silski, Ziemann (62. Rybacki), Krauze (56. Gross).