Zwycięstwo z Siarką!

Napisał Administrator 07.04.2018

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli w rozgrywkach drugiej ligi piłkarze naszego zespołu. Po pełnym emocji pojedynku, nasza drużyna ograła Siarkę Tarnobrzeg 2:1.

Nasz zespół przystąpił do tego meczu osłabiony brakiem pauzującego za nadmiar kartek Kamila Poźniaka oraz zmagającego się kontuzją Junpeia Shinmury.

W pierwszej połowie spotkania sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Zawodnikom obu drużyn poczynania utrudniał silnie wiejący wiatr. W tej odsłonie okazji na zaskoczenie bramkarza gości szukał Bartosz Maciąg, jednak po strzale obrońcy naszego zespołu z ponad 40 metrów, piłka powędrowała nad poprzeczką.

Po przerwie nasi piłkarze grali z wiatrem i natychmiast ruszyli do ataków. Już w pierwszej akcji znakomitej szansy nie zdołał wykorzystać Aleksander Karbowiak. W 68. minucie Adam Setla wykorzystał podanie Krystiana Przyborowskiego i strzałem obok interweniującego bramkarza wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie.

Kilkadziesiąt sekund później Siarka wykonywała rzut rożny, a mocnym strzałem do remisu doprowadził Jan Grzesik. Po chwili ponownie przed szansą stanął Setla, jednak tym razem przegrał pojedynek z Krystianem Krupą. Groźnie strzelał również Michał Szubert.

Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Adam Setla dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego. Mocno dokręcona piłka leciała w światło bramki, lecz golkiper Siarki zdołał sparować ją na poprzeczkę. Przy próbie dobitki Robert Ziętarski kopnął bramkarza gości w twarz i został ukarany czerwoną kartką.

Mimo gry w osłabieniu, nasi piłkarze ambitnie dążyli do zdobycia gola dającego komplet punktów. Po podaniu Mateusza Bachledy, piłki w pustej bramce nie zdołał umieścić Adrian Kwiatkowski. W doliczonym czasie gry kolejnym znakomitym podaniem popisał się Krystian Przyborowski, a piłkę w siatce umieścił Michał Szubert!

Skład Gwardii: Hartleb - Bachleda, Wojciechowski, Baranowski, Maciąg - Karbowiak (73. Kwiatkowski), Majtyka (90. Olszewski), Przyborowski, Ziętarski, Setla - Brzeziański (63. Szubert).