Awans do kolejnej fazy

Napisał Administrator 22.09.2021

Nasz zespół wywalczył awans do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Polski ZZPN. W meczu 4. rundy zmagań nasza drużyna ograła na wyjeździe występującą w klasie okręgowej Vimobilię Będzino 11:1 (6:1).

Już w ósmej minucie podanie Fabiana Walaszczyka na gola zamienił Chuya Uwano. Po pięciu minutach Japończyk wykorzystał niepewne zachowanie bramkarza gospodarzy, pewnie umieszczając futbolówkę w pustej bramce. W 20. minucie defensywa rywali pozostawiła bez opieki Marcina Dubielewicza, a napastnik naszej drużyny precyzyjnym strzałem posłał piłkę do siatki.

W 26. minucie gospodarze przeprowadzili szybką akcję, a po dośrodkowaniu Patryka Sobiegraja, głową na listę strzelców wpisał się Dominik Kudra.

W ostatnich dziesięciu minutach tej części nasz zespół strzelił trzy kolejne bramki. Na listę strzelców wpisali się Cezary Zalewski, Adrian Pytlewski i Fabian Walaszczyk.

W 55. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, strzałem głową futbolówkę w bramce umieścił Jakub Czyżewski. Kilkadziesiąt sekund później tuż przed bramkarzem gospodarzy znaleźli się Cezary Zalewski i Marcin Dubielewicz. Akcję pewnie wykończył drugi z wymienionych napastników naszej drużyny.

W kolejnych minutach Marcin Dubielewicz jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, zapisując tym samym na swoim koncie cztery trafienia w tym meczu. W międzyczasie swojego drugiego w tym spotkaniu gola zdobył Cezary Zalewski.

Skład Gwardii: Hencel – Bachleda, Czyżewski, Pytlewski, Walaszczyk (84. Hartleb), Chyła, Lisiak (50. Pawlak), Uwano, Kozioł, Dubielewicz, Zalewski.