Awans do kolejnej rundy

Napisał Administrator 13.04.2024

Piłkarze naszego zespołu wywalczyli awans do kolejnej fazy rozgrywek o Puchar Polski ZZPN. W meczu VI rundy nasza drużyna rywalizowała na wyjeździe z Polski Cukier Kluczevią Stargard.

Starcie dwóch czołowych drużyn rozgrywek czwartej ligi przez wielu było wskazywane jako hit VI rundy zmagań o Puchar Polski ZZPN. W pierwszej połowie zdecydowana przewaga należała do gospodarzy. W słupek bramki naszego zespołu trafili Kamil Bartoszyński i Bartosz Sitkowski, ponadto po strzale z rzutu wolnego Fabiana Pacha, między słupkami znakomicie interweniował Adrian Hartleb.

W drugiej połowie oglądaliśmy inną postawę naszej drużyny, lecz to gospodarze jako pierwsi w tej odsłonie ponownie stworzyli sobie znakomitą szansę do zdobycia bramki, jednak w poprzeczkę trafił Dominik Dziąbek.

W kolejnych minutach nasz zespół zaczął "odgryzać" się gospodarzom. Najpierw głową niecelnie uderzył Cezary Zalewski, z kolei w 54. minucie szybką kontrę wyprowadził Mateusz Piotrowski, a precyzyjnym strzałem wykończył ją Rafał Maćkowski!

Gospodarze dążyli do zmiany wyniku, jednak piłka mijała światło bramki, bądź między słupkami pewnie interweniował Adrian Hartleb. Po drugiej stronie boiska swoją szansę miał m.in. Cezary Zalewski, lecz futbolówka padła łupem golkipera miejscowych.

Rezultat nie uległ już zmianie i po wygranej 1:0 (0:0), nasz zespół wywalczył awans do 1/8 finału rozgrywek o Puchar Polski ZZPN!