Derbowa wygrana!

Napisał Administrator 03.05.2024

Piłkarskie derby Koszalina za nami! W meczu rozegranym na stadionie przy ulicy Fałata 34, nasz zespół wygrał z Bałtykiem 2:0 (1:0).

Nasza drużyna objęła prowadzenie już w 11. minucie spotkania. Po strzale Rafała Maćkowskiego, bramkarz Bałtyku odbił futbolówkę przed siebie, dopadł do niej Cezary Zalewski i mocnym strzałem skierował do siatki! Zespół ze stadionu przy ulicy Andersa odpowiedział sytuacjami Macieja Kazimierowicza i Arkadiusza Jasitczaka. W końcówce tej odsłony w naszej drużynie przed szansą stanął Patryk Smykowski, lecz udanie interweniował golkiper Bałtyku.

Nasz zespół podwyższył prowadzenie w 64. minucie meczu. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w obrębie pola karnego Bałtyku doszło do sporego zamieszania, piłka spadła wprost pod nogi Jorge Tapii, który efektownym strzałem dał naszej drużynie drugiego gola!

W kolejnych minutach swoje szanse do strzelenia gola mieli Marcel Graczyk oraz Mateusz Piotrowski. W końcówce spotkania mocno z dystansu uderzył Paweł Rak, jednak między słupkami znakomicie interweniował Adrian Hartleb.

Gwardia Koszalin - Bałtyk Koszalin 2:0 (1:0)

Bramki: Zalewski (11.), Tapia (64.)

Skład Gwardii: Hartleb - Walaszczyk, Czarny, Tapia, Smykowski (83. Dublinowski), Mikołajczyk, Piotrowski, Gawron, Albiński (63. Ryczowski), Maćkowski (71. Graczyk), Zalewski (79. Bać).