Derby na początek

Napisał Administrator 24.02.2023

W sobotę piłkarze naszego zespołu rozegrają pierwszy w tym roku mecz o stawkę. W ramach 1/16 finału rozgrywek o Puchar Polski ZZPN nasza drużyna zmierzy się w meczu derbowym z Bałtykiem Koszalin.

91 dni - tyle czasu minęło od ostatniego meczu o stawkę rozegranego przez naszą drużynę. 26 listopada ubiegłego roku w spotkaniu 4. rundy zmagań o Puchar Polski ZZPN, nasz zespół ograł na wyjeździe występującą w klasie okręgowej Astrę Ustronie Morskie 5:1. Dla naszej drużyny był to wówczas pierwszy występ w obecnej edycji wojewódzkich rozgrywek.

Dla naszego sobotniego przeciwnika będzie to pierwszy mecz pucharowy w tym sezonie, bowiem w 4. rundzie w wyniku losowania Bałtyk otrzymał wolny los.

Mecze derbowe zawsze dostarczają ogromnych emocji i z pewnością podobnie będzie tym razem. Oba zespoły należą do czołowych drużyn rozgrywek zachodniopomorskiej czwartej ligi. Po jesiennych grach Bałtyk plasuje się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli (37 punktów), z kolei nasza drużyna plasuje się "oczko" niżej z dorobkiem 35 punktów.

Jesienny mecz rozegrany na stadionie przy ulicy Andersa zakończył się wygraną naszego zespołu 2:1 (1:0).

Zimą w kadrze Bałtyku nie doszło do wielu zmian. Do zespołu dołączyli Szymon Waleński, który wrócił na Andersa po półrocznej grze w Cartusii Kartuzy oraz Robert Żolik junior, występujący ostatnio w Świcie Skolwin.

Więcej zmian zaszło w naszym zespole. Nowe twarze w naszej drużynie to bramkarze Oskar Kaźmierczak (wychowanek Gwardii) i Dominik Pasterczyk, a także Piotr Pierzchała, Damian Mosiejko, Sebastian Milanowski, Rafał Maćkowski, Dominik Chromiński, Michał Masłowski, Dawid Cempa oraz Mateusz Piotrowski, którego ponownie zobaczymy w barwach naszego klubu.

Sobotnie spotkanie z Bałtykiem rozpocznie zmagania w rundzie wiosennej. Tydzień później w meczu ligowym zmierzymy się na stadionie przy ulicy Fałata 34 z Raselem Dygowo.

Początek meczu z Bałtykiem Koszalin w sobotę o godzinie 12.00 na euroboisku przy ulicy Andersa w Koszalinie.