Grali w Zakopanem

Napisał Administrator 14.03.2018

Podczas minionego weekendu młodzi gracze naszego klubu z rocznika 2004 uczestniczyli w silnie obsadzonym turnieju Api Cup w Zakopanem.

W zmaganiach brało udział dwanaście zespołów, w tym cztery drużyny z Ukrainy. W fazie grupowej podopieczni Grzegorza Dudy ulegli AP Podhale Nowy Targ 1:3, zremisowali z FC Atlet Kijów "2" 0:0, przegrali z Górnikiem Polkowice 0:4 i Sandecją Nowy Sącz 0:2 oraz podzielili się punktami z FC Rukh Vynnyky. 

Nasza drużyna zajęła w grupie piąte miejsce i w kolejnej fazie walczyła o miejsca 9-12. Tu nasz zespół uległ STF Champion Warszawa 0:3, a następnie ograł FC Atlet Kijów "2" 1:0 i ostatecznie zakończył rywalizację w turnieju na jedenastej pozycji.

Po wygraną w zmaganiach sięgnął FC Rukh Vynnyky, przed Górnikiem Polkowice i FC Atlet Kijów "1".

Warto dodać, że w fazie grupowej, mimo trzech porażek, w praktycznie żadnym spotkaniu młodzi gracze naszego klubu nie ustępowali pod względem umiejętności swoim rywalom, którzy często przewyższali naszą drużynę warunkami fizycznymi, a o losach meczów decydowały pojedyncze, proste błędy.

Turniej w Zakopanem z pewnością był dla młodych graczy naszego klubu wspaniałą przygodą oraz kolejnym, cennym doświadczeniem.