Gwardia na trzecim miejscu w Pro Junior System

Napisał Administrator 19.05.2020

Ligowe rozgrywki zostały oficjalnie zakończone, pora więc na pierwsze podsumowania.

W minionym już sezonie skład naszej drużyny oparty był w dużej mierze na bardzo młodych zawodnikach, z których wielu stawia swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce. Nasz klub uplasował się w klasyfikacji Pro Junior System na wysokim, trzecim miejscu.

Klasyfikacja Pro Junior System to projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym punktowane są występy wychowanków i młodzieżowców na ligowych boiskach. W trzeciej lidze, cztery najwyżej sklasyfikowane w Pro Junior System kluby otrzymują premie finansowe.

Nasza drużyna zdobyła w tej klasyfikacji 9174 punkty, ustępując jedynie Pogoni II Szczecin i Jarocie Jarocin. Czwarte, ostatnie premiowane miejsce zajął Bałtyk Koszalin.

W sezonie 2019/20 w ligowych rozgrywkach w naszym zespole wystąpiło czternastu zawodników w wieku młodzieżowym. Najwięcej punktów zdobyli Mateusz Piotrowski (2848 pkt.), Mateusz Bachleda (1370 pkt.), Gabriel Szygenda (1262 pkt.), Aleks Hendryk (1213 pkt.) oraz Aleks Silski (1094 pkt.).

Warto w tym miejscu wspomnieć m.in. o meczu przeciwko Sokołowi Kleczew (2:1), w którym w pierwszym składzie naszej drużyny wystąpiło aż ośmiu zawodników w wieku młodzieżowca, a kapitanem naszego zespołu w tym spotkaniu był urodzony w 2001 roku - Mateusz Piotrowski.

Warto dodać, że w meczu pucharowym z KP Drawsko Pomorskie szansę debiutu w drużynie seniorów otrzymał urodzony w 2003 roku - Bartek Stankiewicz, a na zajęciach pierwszego zespołu regularnie pojawiali się kolejni gracze z drużyn juniorskich naszego klubu.