Gwardia w finale!

Napisał Administrator 08.07.2021

Piłkarze naszego zespołu wywalczyli awans do finału rozgrywek o Puchar Polski ZZPN! W meczu półfinałowym nasza drużyna wygrała na wyjeździe z Mechanikiem Bobolice 1:0.

W pierwszej części żadnej ze stron nie udało się stworzyć klarownych sytuacji do strzelenia gola. W naszym zespole bramkarza gospodarzy strzałami z dystansu próbował zaskoczyć Cezary Bać, z kolei tuż przed przerwą po drugiej stronie boiska swojej szansy szukał Wojciech Gersztyn, jednak udanie interweniował Dawid Skoczyk.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli naszej drużyny. Już cztery minuty po wznowieniu gry Gabriel Szygenda wykorzystał błąd defensywy gospodarzy i skierował futbolówkę do pustej bramki. Chwilę później bliski wpisania się na listę strzelców był Fabian Walaszczyk, lecz piłka odbiła się od poprzeczki.

Im bliżej końcowego gwizdka, tym groźniejsze okazje do strzelenia wyrównującej bramki stwarzali sobie gospodarze. W znakomitych sytuacjach znaleźli się Wojciech Gersztyn i Mateusz Winnicki, jednak za każdym razem w ostatniej chwili udanie interweniowali defensorzy naszego zespołu. Po drugiej stronie boiska po szybkich kontrach w dogodnych sytuacjach znaleźli się Adam Gross i Gabriel Szygenda. Emocjonująca końcówka nie przyniosła jednak zmiany rezultatu i to nasza drużyna wywalczyła awans do finału Pucharu Polski ZZPN.

W meczu finałowym rywalem naszego zespołu będzie Świt Szczecin, który ograł w półfinale Kotwicę Kołobrzeg 1:0. Finał zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 16.00 na stadionie w Manowie.

Skład Gwardii: Skoczyk - Walaszczyk, Wojciechowski, Maciąg, Pytlewski, Ito (55. Rybacki, 87. Umiński), Wróblewski, Bać, Szygenda, Zalewski (58. Ryczowski), Gross (90. Miętek).