Pięć zespołów w półfinałach

Napisał Administrator 19.01.2018

W Koszalinie trwa 58. edycja Turnieju dla Dzieci im. Stanisława Figasa. Do gier półfinałowych awansowało aż pięć zespołów naszego klubu.

Zmagania odbywają się w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii starszej występują zawodnicy urodzeni w 2005 roku i młodsi, z kolei w kategorii młodszej na boisku rywalizują gracze urodzeni w 2007 roku i młodsi.

Od poniedziałku do czwartku rozgrywane były spotkania grupowe. Spośród drużyn naszego klubu, które zostały zgłoszone do udziału w imprezie, pięć wywalczyło awans do przyszłotygodniowych półfinałów. 

W kategorii starszej będą to Gwardia I i Gwardia II. Gwardia II w fazie grupowej pokonała Unię II Białogard (Igor Gotowała), Jantara Siemyśl 8:0 (3 Mikołaj Kołowski, 2 Patryk Sobolewski, 2 Igor Gotowała i Dawid Konieczny) oraz walkowerem Wiekowiankę Wiekowo/Szkołę Dobiesław. 

Gwardia I ograła Zryw I Kretomino 3:0 (Maciej Zochniak, Jeremiasz Hirniak i Sebastian Kulczyk), walkowerem Gminę Tychowo oraz uległa Sokołowi Karlino 1:3 (Kamil Prokopowicz). Obie nasze drużyny będą rywalizować w środę o awans do sobotniego finału.

W kategorii młodszej w półfinałach wystąpią trzy nasze zespoły - Gwardia I SP18, Gwardia II oraz Gwardia III.

Gwardia III w fazie grupowej uległa Unii II Białogard 0:2 oraz ograła Wiekowiankę Wiekowo/Szkołę Dobiesław 1:0 (Mariusz Kujawa) i Jantar Siemyśl 2:0 (Igor Radziun i Wiktor Drożdżal).

Gwardia II w pierwszej fazie turnieju ograła Gwardię I SP18 3:1 (2 Bartek Pawlewicz, Mateusz Marszałek - Tymek Goździk), MKP Kotwicę II Kołobrzeg 4:0 (3 Paweł Szczur i Maciej Mądrzecki) oraz Olimpię Brzeżno 1:0 (Sebastian Mielguj), ulegając jedynie Unii I Białogard 0:1. Gwardia I SP18 w tej fazie zanotowała również zwycięstwa nad Olimpią Brzeżno 3:1 (Olek Śliwowski, Michał Kasztelan i Tymek Goździk), Unią I Białogard 4:0 (2 Wojciech Cincio, Michał Kasztelan i Tymek Goździk) oraz MKP Kotwicą II Kołobrzeg 4:1 (2 Wojciech Cincio, Tymek Goździk i Olek Śliwowski).

Gwardia III o awans do finałów powalczy w poniedziałek, z kolei w środę na parkiecie zobaczymy Gwardię I SP18 i Gwardię II.

Spotkania rozgrywane są w hali Gwardii.

fot. KOZPN