Porażka w Poznaniu

Napisał Administrator 18.08.2017

Trzeciej z rzędu ligowej porażki doznali piłkarze naszego zespołu. W Poznaniu nasza drużyna uległa miejscowej Warcie 0:3.

Choć spotkanie zostało rozegrane w Poznaniu, to formalnym gospodarzem tego meczu był nasz klub. Szkoleniowiec naszego zespołu zdecydował się przed tym pojedynkiem na kilka zmian w składzie. W porównaniu do pierwszych meczów, szansę gry od pierwszej minuty otrzymali Patryk Baranowski, Bartłomiej Oleszczuk, Rafał Majtyka, Sebastian Ginter czy Michał Szubert.

W pierwszych minutach spotkania optyczną przewagę posiadała drużyna z Poznania, a nasz zespół szukał swoich szans w szybkich kontrach. Aktywny był Przemysław Brzeziański, jednak napastnik naszej drużyny po niespełna kwadransie gry musiał opuścić boisko z powodu urazu. Ponadto swoich okazji szukali również Michał Szubert i Patryk Baranowski.

Dość szybko po zmianie stron Warta objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adriana Cierpki, futbolówki nie sięgnął Adrian Hartleb, ta odbiła się od Radosława Jasińskiego i wylądowała w siatce. Od tego momentu zespół z Wielkopolski podkręcił tempo i coraz częściej zaczął nękać defensywę naszej drużyny. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Karol Żmijewski, a kilkadziesiąt sekund później rezultat ustalił Michał Przybyła.

Skład Gwardii: Hartleb - Oleszczuk, Wojciechowski, Stańczyk, Majtyka - Szubert, Shinmura, Ginter, Baranowski (59. Zyska), Kwiatkowski - Brzeziański (14. Januszkiewicz)