Poznali rywali

Napisał Administrator 05.06.2019

We wtorek w austriackiej miejscowości Mödling odbyło się losowanie grup międzynarodowego turnieju Champions Trophy Cup do lat 10.

Champions Trophy Cup to jeden z największych turniejów piłkarskich w Europie, w którym biorą udział zespoły z całego świata, w tym największe kluby z Europy. W tym roku w zmaganiach zawodników do lat 10 zobaczymy m.in. Liverpool FC, Atletico Madryt, Juventus Turyn, Benficę Lizbona, Crvenę Zvezdę Belgrad, Southampton FC, Eintracht Frankfurt, Rapid Wiedeń, HJK Helsinki, Austrię Wiedeń, Sunderland, Sturm Graz, Slavię Praga czy akademię Red Bull Salzburg.

W tym gronie wystąpią młodzi zawodnicy naszego klubu! Młodzi gracze Akademii Piłkarskiej Gwardii Koszalin z rocznika 2009 poszli w ślady swoich rok starszych kolegów i podobnie jak przed rokiem zawodnicy z rocznika 2008, wygrali krajowe eliminacje w Słubicach i zagrają w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Wiedniu!

W rozgrywkach finałowych weźmie udział ponad 120 drużyn z całego świata. We wtorek dokonano losowania grup, a nasz zespół wystąpi w grupie D. Rywalami naszej drużyny będą: FC Flyeralarm Admira (Austria), Chinese Football Boy (Chiny), Sportivo Sarajevo (Bośnia i Hercegowina), FK Podgorica (Czarnogóra), Lokomotive Kiev (Ukraina), VFB Hohenems (Austria) oraz Wr. Neudorf (Austria).

Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 14-16 czerwca w Wiedniu.