Remis z Nielbą Wągrowiec

Napisał Administrator 10.08.2019

Bardzo ciekawe i zacięte widowisko stworzyli w sobotnie popołudnie piłkarze naszego zespołu oraz Nielby Wągrowiec. Pojedynek zakończył się remisem 2:2.

Spotkanie ułożyło się po myśli gości. Już w drugiej minucie z rzutu rożnego dośrodkował Adam Gajda, a nieszczęśliwie piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Piotr Sulima. Arbiter podyktował rzut karny, a z wapna nie pomylił się Rafał Leśniewski.

Po początkowej przewadze przyjezdnych, w kolejnych minutach to nasza drużyna przejęła inicjatywę. Najpierw swojej okazji szukał Krystian Krauze. Następnie w krótkim odstępie czasu dwiema doskonałymi interwencjami popisał się bramkarz gości, który najpierw w znakomitym stylu odbił strzał Keiuke Naki, a chwilę później tylko w sobie wiadomy sposób wybronił uderzenie głową Maksymiliana Boczka.

Nasz zespół dopiął swego w ostatnich chwilach pierwszej połowy. Z rzutu rożnego dośrodkował Aleks Hendryk, Patryk Łagodziński zdołał odbić jeszcze strzał Krystiana Krauze, ale do futbolówki dopadł Mateusz Piotrowski i doprowadził do remisu.

Również drugą część lepiej rozpoczęli przyjezdni. Już dwie minuty po zmianie stron wywalczyli kolejny stały fragment po zagraniu ręką, a z rzutu wolnego celnie uderzył Rafał Leśniewski.

Nasza drużyna ponownie musiała odrabiać straty. Po dwójkowej akcji Dawida Rybackiego i Mateusza Bachledy, z bliskiej odległości Łagodzińskiego nie zdołał pokonać Keisuke Naka. Kilka chwil później z rzutu rożnego dośrodkował Mateusz Piotrowski, a głową piłkę do siatki skierował Sebastian Ginter.

Nasz zespół walczył o pełną pulę, stwarzając sobie kolejne okazje do strzelenia gola. Jednocześnie nasza drużyna musiała uważać na bardzo groźne kontry zawodników z Wągrowca.

Po podaniu Dawida Rybackiego, minimalnie nad poprzeczką główkował Piotr Sulima. Po chwili po jednym ze stałych fragmentów przewrotką na przedpole bramki gości zagrał Krystian Krauze, lecz Sebastianowi Ginterowi nie udało się skierować futbolówki do siatki. Mimo kolejnych prób, rezultat nie uległ już zmianie.

Skład Gwardii: Hartleb - Mateusz Bachleda, Wojciechowski, Krauze, Maciąg, Boczek (46. Rybacki), Piotrowski, Hendryk (72. Silski), Szygenda (46. Ginter), Naka (72. Gołojuch), Sulima.