Trener Tadeusz Żakieta w Głosie Koszalińskim o rundzie jesiennej

Napisał Administrator 31.12.2018

Szkoleniowiec naszego zespołu Tadeusz Żakieta na łamach Głosu Koszalińskiego podsumował rundę jesienną w wykonaniu naszej drużyny.

- Miniona runda nie była dla nas udana. Złożyło się na to kilka czynników. Nasza jakość piłkarska jest dużo mniejsza niż przed rokiem, zabrakło zgrania tego odmłodzonego zespołu, bo letni okres przygotowawczy nie trwał za długo - mówi "Głosowi" szkoleniowiec naszej drużyny.

- Jednak główny cel, stawiany przed rozpoczęciem rundy jesiennej, został spełniony. Przez drużynę przewinęło się 11 młodzieżowców, w tym 8 zawodników z zespołu juniorów starszych. Niektórzy z nich zdobyli miejsce w jedenastce, jak Paweł Bednarski czy Aleks Silski, natomiast inni dostawali sporo szans, wchodząc z ławki, czego przykładem jest 17-letni Gabriel Szygenda.

Opiekun naszego zespołu podkreśla, że zimą dojdzie w składzie do niewielkich korekt. Jeżeli pojawią się transfery z zewnątrz, to będą to góra trzy wzmocnienia - środkowy pomocnik, szybki skrzydłowy oraz napastnik, bowiem jesienią jedynym zawodnikiem na pozycji numer "9" w naszej drużynie był Dominik Drzewiecki, który w pierwszej części sezonu w niemal wszystkich spotkaniach wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty.

Trener Tadeusz Żakieta zapowiada również, że wiosną w dalszym ciągu będzie wprowadzał do pierwszej drużyny utalentowanych juniorów.

Przypomnijmy, nasz zespół rozpocznie przygotowania do rundy rewanżowej już 10 stycznia.