Tsubasa trenuje z pierwszym zespołem Legii

Napisał Administrator 06.10.2017

Były zawodnik naszego klubu - Japończyk Tsubasa Nishi, trenuje z pierwszym zespołem Legii Warszawa.

Przerwa reprezentacyjna to dla wielu klubów w naszej ekstraklasie okazja do sprawdzenia umiejętności zawodników występujących w klubowych rezerwach. Tak jest m.in. w drużynie Mistrza Polski - Legii Warszawa. Od lata graczem tego klubu jest Japończyk Tsubasa Nishi.

Pomocnik z Kraju Kwitnącej Wiśni rozpoczynał swoją piłkarską przygodę w naszym kraju w 2013 roku od występów w naszym klubie. Łącznie w barwach Gwardii rozegrał 28 ligowych meczów, w których strzelił cztery gole. Następnie trafił do Lechii Gdańsk, a następnie występował w Widzewie Łódź i Stomilu Olsztyn, gdzie należał do wiodących postaci pierwszoligowca.

Latem podpisał kontrakt z Legią Warszawa. Warszawski klub sprowadził Japończyka z myślą o wzmocnieniu zespołu rezerw, który ma walczyć o awans do drugiej ligi. Tsubasa należy do podstawowych zawodników drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Dębka. W dziesięciu rozegranych meczach - w dziewięciu przebywał na placu gry od pierwszej do ostatniej minuty, strzelając również dwa gole.

Dobra postawa Japończyka nie uciekła uwadze nowego szkoleniowca pierwszego zespołu warszawskiego klubu - Chorwata Romeo Jozaka, który w przerwie na występy reprezentacji zaprosił do udziału w zajęciach wyróżniających się graczy klubowych rezerw, w tym m.in. Tsubasę.

fot. Legia.net