W czwartek w Nowym Stawie

Napisał Administrator 14.08.2019

Terminarz na początku sezonu jest bardzo wymagający. W najbliższych dniach nasz zespół rozegra kolejne dwa spotkania o ligowe punkty. Pierwszy z nich już w czwartek w Nowym Stawie.

Grom Nowy Staw to tegoroczny beniaminek rozgrywek trzeciej ligi. Grom wygrał w poprzednim sezonie zmagania w pomorskiej czwartej lidze, o trzy punkty wyprzedzając drugiego w tabeli Gryfa Słupsk. Drużyna z Nowego Stawu zdobyła 79 punktów w 36 meczach, odnosząc dwadzieścia cztery zwycięstwa, siedmiokrotnie remisując oraz ponosząc pięć porażek.

Latem w składzie zespołu prowadzonego przez Grzegorza Obiałę doszło do kilku zmian. Drużynę opuścili Patryk Mońka, Mateusz Gruszewski, Mateusz Górka oraz Sebastian Wojtowicz. Nowe twarze w Gromie to m.in. pozyskani z zespołu byłego trzecioligowca, Wierzycy Pelplin - Arkadiusz Moczadło, Dawid Karczewski oraz Artur Stawikowski, a także Dawid Zieliński z Lubuszanina Trzcianka, Piotr Zaleski z Olimpii Elbląg, Dariusz Staniaszek z Relaxu Ryjewo, Jakub Janowski z Żuław Nowy Dwór Gdański czy znany z występów w Bałtyku Koszalin i Kotwicy Kołobrzeg - Mateusz Jagiełło.

Grom rozpoczął nowy sezon od porażek z czołowymi zespołami poprzednich rozgrywek. Po porażce 0:4 z KKS 1925 Kalisz, w minionej kolejce drużyna z Nowego Stawu uległa na wyjeździe KP Starogard Gdański 0:1.

Początek meczu w czwartek o godzinie 15.00 na stadionie przy ulicy Sportowej w Nowym Stawie.