W niedzielę z Olimpią

Napisał Administrator 12.08.2017

W niedzielę piłkarze naszego zespołu powalczą o kolejne ligowe punkty. Podopieczni Tadeusza Żakiety zagrają w Elblągu z miejscową Olimpią.

Obie drużyny legitymują się po dwóch seriach gier podobnym bilansem punktowym. Po zwycięstwach na inaugurację nowego sezonu, przed tygodniem oba zespoły zeszły z boiska pokonane. Nasz zespół rozpoczął rozgrywki od wygranej nad Zniczem Pruszków, z kolei Olimpia ograła na swoim terenie Legionovię Legionowo 2:1. W minionej kolejce nasza drużyna uległa na wyjeździe ŁKS Łódź 0:1, a elblążanie przegrali z ROW 1964 Rybnik 1:3.

W poprzednim sezonie zespół z Elbląga należał do czołowych ekip drugoligowych rozgrywek. Olimpia zakończyła zmagania na wysokiej piątej pozycji z dorobkiem 50 punktów, z czego aż 32 elblążanie wywalczyli w meczach rozgrywanych na swoim boisku.

Latem doszło w Olimpii do kilku zmian kadrowych. Drużynę prowadzoną przez Adama Borosa opuścili m.in. podstawowi zawodnicy, jak: Paweł Piceluk (Raków Częstochowa), Dawid Kubowicz (Siarka Tarnobrzeg), Patryk Sokołowski i Radosław Bukacki (obaj Wigry Suwałki) czy Łukasz Pietroń (GKS Bełchatów). Ich miejsce zajęli przede wszystkim młodzi gracze, a najbardziej doświadczonym z nich jest pozyskany z Pogoni Siedlce – Tomasz Lewandowski.

Warto dodać, że będzie to pierwszy ligowy mecz obu klubów od… 1980 roku. Jakim wynikiem zakończy się niedzielny pojedynek?

Początek spotkania w niedzielę o godzinie 17.00 na stadionie przy ulicy Agrykola 8 w Elblągu.