W niedzielę z Rozwojem

Napisał Administrator 13.04.2018

W niedzielę piłkarze naszego zespołu rozegrają kolejne spotkanie o ligowe punkty. Na swoim boisku zmierzymy się z Rozwojem Katowice.

Obecny sezon Rozwój rozpoczął pod wodzą doświadczonego szkoleniowca – Marka Koniarka, jednak po rundzie jesiennej opiekę nad zespołem przejął Michał Majsner. Po dwudziestu trzech rozegranych meczach katowiczanie legitymują się dorobkiem 29 punktów i plasują się obecnie na jedenastej pozycji w ligowej tabeli. Warto dodać, że połowę z ośmiu zwycięstw drużyna z Górnego Śląska odniosła w tym roku, wygrywając wiosną wszystkie z czterech rozegranych meczów, ogrywając kolejno GKS Bełchatów, Legionovię Legionowo, Radomiaka Radom oraz ROW 1964 Rybnik.

Zimą w kadrze Rozwoju doszło do kilku zmian. Klubowi działacze postawili przede wszystkim na sprowadzenie bardziej doświadczonych zawodników, a do takich należą z pewnością znani polskim kibicom – Seweryn Gancarczyk i Tomasz Wróbel. Pierwszy z wymienionych ma za sobą grę w lidze ukraińskiej, w takich klubach jak Wołyń Łuck, Arsenał Kijów oraz Metalist Charków, a także w Lechu Poznań, ŁKS Łódź czy Górniku Zabrze. Wystąpił również siedmiokrotnie w reprezentacji Polski. Zimą przeniósł się do Rozwoju z pierwszoligowego GKS Tychy.

Drugim doświadczonym graczem, który wzmocnił zimą drużynę z Katowic jest Tomasz Wróbel. Zawodnik występujący na pozycji pomocnika jest wychowankiem Rozwoju, jednak wielu piłkarskich kibiców kojarzy tego gracza przede wszystkim z występów w barwach GKS Bełchatów, gdzie rozegrał na szczeblu ekstraklasy 171 meczów i strzelił piętnaście bramek. W ostatnim czasie był związany z Rakowem Częstochowa.

Najlepszym strzelcem Rozwoju jest autor pięciu goli – Adam Żak. Czterema trafieniami legitymuje się Michał Płonka, którego jednak z powodu nadmiaru żółtych kartek zabraknie w niedzielnym meczu. Z podobnego powodu w Rozwoju nie zagra także Michał Szeliga. W naszym zespole zabraknie zawieszonego na dwa mecze w związku z czerwoną kartką otrzymaną w pojedynku przeciwko Siarce Tarnobrzeg - Roberta Ziętarskiego.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13.00 na stadionie przy ulicy Fałata 34. Zapraszamy!