W poniedziałek z Radomiakiem

Napisał Administrator 27.08.2017

W poniedziałek piłkarze naszego zespołu rozegrają kolejne spotkanie o ligowe punkty. Na stadionie MOSiR w Radomiu nasza drużyna zmierzy się z Radomiakiem.

Podobnie jak podczas meczu z Wartą Poznań, formalnym gospodarzem poniedziałkowego spotkania będzie nasz klub. Naszych piłkarzy czeka bardzo trudne zadanie. Radomiak jest głównym pretendentem do awansu na zaplecze ekstraklasy. W poprzednim sezonie zespół z Radomia zakończył rywalizację w drugiej lidze na czwartej pozycji, co dało mu możliwość walki o awans w barażach z Drutex-Bytovią Bytów. Po dwóch porażkach – 0:4 i 0:2, Radomiakowi nie udało się wywalczyć awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Po tym niepowodzeniu głównym celem zespołu na bieżące rozgrywki jest awans na zaplecze ekstraklasy. Nowym szkoleniowcem drużyny został Jerzy Cyrak, znany koszalińskim kibicom z prowadzenia w ubiegłym sezonie Elany Toruń. Latem zespół opuściło kilku zawodników, jak m.in. Kamil Kościelny, Mateusz Stąporski, David Kwiek, Tomasz Lisowski, Adrian Szady, Bartosz Sulkowski, Paweł Tarnowski czy Mateusz Spychała. Radom opuścił również Radosław Mikołajczak, który po dwunastu latach zdecydował się na powrót w rodzinne strony i wzmocnił nasz zespół.

Nowe twarze w Radomiaku to Adrian Gapczyński i Dawid Jabłoński (obaj Świt Nowy Dwór Mazowskiecki), Adam Wolak (KS Chwaszczyno), Hubert Gostomski (Jagiellonia Białystok), Karol Hodowany (Chrobry Głogów), Damian Jakubik (Znicz Pruszków), Kacper Kowalczyk (Orzeł Wierzbica), Dominik Sokół (LKS Promna) oraz obcokrajowcy – czeski napastnik Jakub Rolinc i Słowacy Martin Klabnik oraz Peter Mazan.

Radomiak rozpoczął sezon od kompletu pięciu zwycięstw. Podopieczni Jerzego Cyraka w pokonanym polu zostawili Garbarnię Kraków (1:0), Siarkę Tarnobrzeg (3:1), Rozwój Katowice (4:1), Legionovię Legionowo (1:0) oraz ROW 1964 Rybnik (1:0).

Defensorzy naszego zespołu szczególną uwagę muszą zwrócić na napastnika Leandro. Brazylijczyk zdobył w tym sezonie już pięć z dziesięciu ligowych bramek swojej drużyny.

Początek poniedziałkowego meczu o godzinie 19.00 na stadionie MOSiR w Radomiu.