Wygrana na początek ligowej wiosny

Napisał Administrator 21.03.2021

Od wygranej rozpoczęli wiosenne zmagania w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim zawodnicy juniorów starszych naszego klubu. Nasz zespół ograł Spartę Gryfice 5:0 (0:0).

Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły po zmianie stron. W pierwszej połowie dwukrotnie bramce gości zagroził Antoni Tomczak, lecz futbolówka po strzałach głową gracza naszej drużyny minimalnie mijała światło bramki. Swoich szans szukali również m.in. Bartosz Stankiewicz, Mateusz Czyżyk i Kacper Umiński.

Już dwie minuty po zmianie stron, w polu karnym faulowany był Mateusz Czyżyk, a jedenastkę na gola zamienił Bartosz Stankiewicz. W 57. minucie nasza drużyna zdobyła drugą bramkę. Po podaniu Jakuba Żelewskiego, piłkę do siatki posłał Kaito Ito. Trzy minuty później było już 3:0. Po wymianie kilku podań, na przedpole bramki mocno futbolówkę zagrał Jakub Żelewski, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Szperlak.

W 75. minucie z linii końcowej podawał Kaito Ito, strzał Jakuba Żelewskiego zdołał jeszcze obronić bramkarz gości, a skuteczną dobitką popisał się Mateusz Czyżyk. W 84. minucie, po kolejnej w tym meczu asyście Jakuba Żelewskiego, rezultat spotkania ustalił Jakub Kucab.