Wygrana z Wieżą

Napisał Administrator 11.03.2024

Piłkarze naszego zespołu zapisali na swoim koncie kolejny komplet punktów. W spotkaniu rozegranym na koszalińskim euroboisku, nasza drużyna ograła Wieżę Postomino 3:0 (0:0).

Już w jednej z pierwszych akcji, po podaniu Cezarego Zalewskiego, minimalnie obok słupka strzelał Kornel Ryczowski. W 22. minucie w zamieszaniu przed bramką gości, tuż obok bramki uderzył Michał Mikołajczyk. Nasz zespół szukał kolejnych okazji do otwarcia wyniku. Kilka chwil później mocno z dalszej odległości strzelił Mateusz Piotrowski, a zmierzającą pod poprzeczkę futbolówkę znakomicie odbił Marcin Petrus.

W 37. minucie bramkarz Wieży popisał się kolejną znakomitą interwencją. Głową z bliskiej odległości strzelał Jorge Tapia.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Kilka chwil po wznowieniu gry z okolic linii pola karnego uderzył Mateusz Piotrowski, lecz po interwencji golkipera gości, piłka minimalnie minęła słupkek bramki Wieży.

Nasza drużyna objęła prowadzenie w 64. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu grającego trenera naszego zespołu - Michała Mikołajczyka, klatką piersiową piłkę do siatki skierował Cezary Zalewski. Cztery minuty później ponownie na przedpole bramki gości futbolówkę dośrodkował Michał Mikołajczyk, a do odbitej przez bramkarza piłki dopadł wprowadzony na boisko kilka chwil wcześniej Patryk Smykowski, podwyższając prowadzenie naszego zespołu.

W 83. minucie z głębi pola futbolówkę znakomicie dograł Mateusz Piotrowski, wbiegający w pole karne Patryk Smykowski "wyłożył" ją na przedpole bramki Wieży, a tam formalności dopełnił Marcel Graczyk, dla którego jest to debiutanckie trafienie w pierwszej drużynie naszego klubu.

Tuż przed końcowym gwizdkiem przed szansą stanął Mateusz Marszałek, jednak piłka po strzale młodego pomocnika naszej drużyny powędrowała nad poprzeczką.

Warto dodać, że w niedzielnym meczu na boisku zobaczyliśmy kolejnych debiutantów. Po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu pierwszego zespołu wystąpili urodzeni w 2007 roku - Michał Karasiński oraz Mateusz Marszałek. Ponadto po raz pierwszy w kadrze meczowej pierwszej drużyny znalazł się Dawid Mazurek.

Gwardia Koszalin - Wieża Postomino 3:0 (0:0)

Bramki: Zalewski (64.), Smykowski (68.), Graczyk (83.)

Skład Gwardii: Kaźmierczak - Dublinowski, Czarny, Pierzchała (13. Tapia), Walaszczyk (57. Smykowski), Mikołajczyk (80. Orłowski), Piotrowski, Gawron (87. Marszałek), Ryczowski (55. Nowicki), Maćkowski (76. Karasiński), Zalewski (76. Graczyk).